SENIORZY

Prezeski w miesiącu seniorów

 

 

Dzisiejsze spotkanie prezesek klubów seniora jak zwykle obfitowało w ważne dla społeczności lokalnej zagadnienia. Omawiałyśmy budżet – jak nim dysponować - ponieważ w czasach pandemii część działań, niestety, ale musi być wstrzymanych.


Zmiany w Kłodawie

 

2 lipca odbyło się spotkanie seniorów z Kłodawy. Dotychczasowa prezeska Klubu Seniora w Kłodawie Pani Irena Lasoń z powodów zdrowotnych zrezygnowała z pełnionej funkcji, dlatego też seniorzy powołali nową prezeskę – Panią Grażynę Rozpędowską i zarząd w składzie: Barbara Kęska, Stefan Mocek, Małgorzata Szambelan, Ryszarda Warchoł.

Tuż przed miesiącem seniorów

 

Tym razem głównym tematem spotkania prezesów klubów seniora z naszej gminy były obchody Dnia Seniora, które odbędą się 4 października w hali sportowej szkoły podstawowej w Różankach.

Radośnie, bo razem

 

W Santocku znowu się zadziało. Tym razem seniorzy spotkali się na corocznej imprezie jesiennej, którą od lat organizuje dla nich zarząd klubu.

Seniorzy z przytupem

 

Jesień czasem seniorów, co potwierdzają nasze kluby, organizując imprezy dla najstarszych właśnie w tym okresie. W tym roku świętowanie rozpoczęło się biesiadą w Santocznie, która odbyła się 21 września.

Było nas prawie 500 osób!

 

Piątkowy Gminny Dzień Seniora pod hasłem „Młodzi duchem” upłynął w romantycznej atmosferze. Szesnaście par małżeńskich uroczyście odnowiło przysięgę małżeńską, więc swoje „Złote Gody” miało okazję świętować przy wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Różankach. Nie brakowało tortu, którego mógłby pozazdrościć niejeden weselnik.

Po wycieczce

 

Wyjechała punkt 22.00 w niedzielę 1 września. Nazajutrz rano 52-osobowa grupa seniorów z naszej gminy dotarła do Łańcuta, gdzie zwiedzała pałac i ogród. Po południu była na miejscu zakwaterowania w Wapowcach.

jubileusz seniorzy 2019 285x

Lubię jezioro Lubie

 

_________________________

I kolejny obóz za nami. Kto by pomyślał, że już siódmy raz około 150-osobowa grupa będzie integrować się w Lipach? Jaka to była integracja! Naprawdę dużo się działo.

Uczta w Chwalęcicach

 

Nie ma jak seniorzy! Tym razem jesienne spotkanie odbyło się w świetlicy w Chwalęcicach. Był czas na rozmowy, biesiadowanie, a nawet tańce.