Po wycieczce

 

Wyjechała punkt 22.00 w niedzielę 1 września. Nazajutrz rano 52-osobowa grupa seniorów z naszej gminy dotarła do Łańcuta, gdzie zwiedzała pałac i ogród. Po południu była na miejscu zakwaterowania w Wapowcach.

Wtorek rozpoczął się od wycieczki do zakładu fajczarskiego „Mr Bróg”. Następnym punktem programu było arboretum w Bolestraszycach, gdzie królował czerwonawy dereń. Po ogrodzie seniorzy udali się na zwiedzanie Przemyśla wraz z Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Archidiecezjalnym.

Środa stała pod hasłem Ukraina. Wcześnie rano autobus ruszył do Lwowa, gdzie grupa zwiedziła Cmentarz Łyczakowski, centrum miasta oraz Browar Lwowski 1715. W czwartek seniorzy udali się do zamku w Krasiczynie, żeby później ruszyć podkarpackimi serpentynami do Sanoka. Tam zwiedzili skansen oraz winnicę pana Józefa, który przygotował wykwintną degustację wina. W piątek w drodze powrotnej do Kłodawy grupa zatrzymała się w kopalni soli w Wieliczce. Po północy autokar szczęśliwie dojechał do naszej gminy.

Wycieczkę zorganizowała prezeska Klubu Seniora w Santocku Maria Turska we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Kłodawie. Transport został częściowo dofinansowany ze środków Gminy Kłodawa.