KĄCIK CZYTELNIKA

            II - „Nocny film” Marisha Pessl   

            Październikowa noc, opuszczony magazyn na Manhattanie. Znaleziono ciało niejakiej Ashley Codovy. Policja z góry zakłada samobójstwo, jednak  Scott McGrath, detektyw śledczy, ma inne zdanie na ten temat. Badając sprawę, staje twarzą w twarz z dziedzictwem ojca ofiary – wybitnego reżysera kultowych horrorów. Zagłębia się w hipnotyzujący świat, wykreowany przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy pozostający zawsze w cieniu Codovy, był blisko zdemaskowania, stracił rodzinę i pracę. A teraz ryzykuje znaczniej więcej...   

I - „Księżna” Danielle Steel

            Angélique, córka księcia Westerfield, wiedzie życie, przypominające sen.  Otoczona bogactwem, służbą, powszechną sympatią, dorasta w pałacu w Belgrave. Wszystko to znika po śmierci ojca. Jej przyrodni brat przejmuje cały majątek, a ona sama zostaje wygnana z własnego domu.

            Wyrusza w świat, jednak jest on zgoła odmienny od tego, który poznała. Trafia do Paryża, okrutnego i niebezpiecznego. Aby przetrwać, decyduje się na ryzykowny plan. Zachowa swoją niewinność i szlachetność? Odzyska to, co zostało jej odebrane?

„Praktyka czyni mistrza
Ha, ha, ha, wcale że nie
Zignorujcie mój szloch”

 

~ „Apollo i boskie próby. Ukryta Wyrocznia” Rock Riordan

"Pies Baskerville'ów" ~ Artur Conan Doyle

            Ostatnią pozycją, jaką czytaliśmy w klubie, była powieść z serii książek o Sherlocku Holmesie, pt. „Pies Baskerville’ów” pióra Artura Conan Doyla. Pierwszorzędny kryminał. Mimo że książka została wydana w 1902r., nadal zachwyca swoim stylem.

Początki bywają trudne i czasem nieprzyjemne. Ten jednak będzie zupełnie inny!


            „Początek” to tytuł najnowszej powieści mistrza prozy Dana Browna. Na jej premierę jeszcze będziemy musieli poczekać, ponieważ odbędzie się ona 3 października, jednak warto już o niej co nieco powiedzieć!

            Tym razem Robert Langdon udaje się do Hiszpanii, gdzie Edmond Kirsch, który był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, ujawni odkrycie, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Jednakże wieczór prezentacji zmienia się w chaos. Odkrycie Edmonda Kirscha może przepaść na zawsze. Robert będzie przemierzał ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Towarzyszyć mu będzie Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum. Podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Trailer „Początek”:
Wersja anglojęzyczna →
https://goo.gl/6Fxc6T

Wersja polska → https://goo.gl/W83886

Dostępna jest również w przedsprzedaży → https://goo.gl/kz7DFD

I - „Zachód słońca w Central Parku” Sarah Morgan (Romans)

            Książka miała swoją premierę w Polsce 16 sierpnia. Główną bohaterką jest Frankie – konkretna, rzeczowa kobieta, nielubiąca wylewności i niewierząca w romantyczne związki. Jednak pod maską silnej i opanowanej kryje wiele emocji. Zdarzenia z przeszłości, jak rozwód rodziców i złośliwość rówieśników, doprowadziły do tego, że Frankie ukrywa swoje emocje. Ale nie może w nieskończoność udawać. Szczęśliwie może liczyć na swoje przyjaciółki. W szczególności jednak na Matta – brata jednej z przyjaciółek. Lecz co robić, kiedy to właśnie Matt - najlepszy przyjaciel - staje się problemem, odkrywając przed nią własne sekrety?

Więcej → https://goo.gl/tXxuXa

            II - „To, co zostawiła” Ellen Marie Wiseman (Thriller)

            Premiera w Polsce odbyła się 18 sierpnia. Już dziesięć lat minęło od kiedy matka Izzy Stone zastrzeliła swojego męża. Izzy, przekonana o obłędzie matki, nie może jej wybaczyć odebrania ukochanego ojca. Siedemnastoletnia dziewczyna przebywa u rodziny zastępczej. W wolnym czasie pomaga w lokalnym muzeum, gdzie pracują jej opiekunowie. Pewnego dnia Izzy znajduje stos nieotwartych listów, które stają się oknem do jej przeszłości.

            Fenomenalna historia o miłości, lojalności i granicach poświęcenia w obronie najbliższych osób rozgrywająca się w dwóch wymiarach czasowych.

Więcej → https://goo.gl/WDciDv

Mróz już we wrześniu!!

27 września swoją premierę będzie miała szósta część z serii o Joannie Chyłce, pt. „Oskarżenie”.

            Już cztery lata minęły od serii morderstw mających miejsce pod Warszawą. Sprawa potoczyła się jak należy: sprawca został ujęty, osądzony i osadzony w więzieniu.  Dowody użyte w sprawie były nie do podważenia.
            Jednak czy na pewno?
            Pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka dostała list od żony skazanego, która twierdziła, że ma nowe dowody niewinności męża. Pani adwokat stwierdza, że nie warto poświęcać uwagi tej sprawie. Jednak kobieta ginie, a DNA jednej z ofiar mordercy zostaje znaleziony w innym miejscu przestępstwa. Oliwy do ognia dodaje powiązanie ze sprawą Kordiana Oryńskiego.

Dla chętnych, książka dostępna w przedsprzedaży → https://goo.gl/tAYdtY

„Pałac Północy” ~ Carlos Ruiz Zafón

"Diabeł po to stworzył młodość, byśmy popełniali błędy,
a Bóg wymyślił dojrzałość i starość, byśmy mogli za te błędy zapłacić."

            Moim zdaniem, nic tak nie oddaje charakteru „Trylogii mgły” Carlosa Ruiz Zafóna jak właśnie ten cytat. „Pałac Północy” to druga książka w dorobku pisarza, druga z cyklu „Trylogia mgły” i druga powieść Zafóna, jaką przeczytaliśmy w naszym klubie. Fantastyczna opowieść o niecodziennej przygodzie, która okazała się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.

            Akcja toczy się w rozgrzanej słońcem Kalkucie. Jest maj 1932 roku. Isobel, Roshan, Siraj, Michael, Seth, Ben i Ian są wychowankami sierocińca St. Patrick’s i członkami tajnego klubu Chowbar Society, mającego swoją siedzibę w Pałacu Północy. W powieści pojawia się jeszcze jedna bohaterka – Sheere, która wraz z Benem staje się główną postacią. Po wysłuchaniu tragicznej historii rodziny Sheere członkowie klubu decydują się pomóc spełnić jej marzenie – odnaleźć legendarny dom z opowieści. Kalkuta skrywa w sobie wiele tajemnic z przeszłości i właśnie jedną z nich nasi bohaterowie muszą rozwiązać. Nieświadomie zaglądają w karty najpotworniejszej z tajemnic miasta, dopisując do niej swój własny rozdział. Co odkryją w mrocznych zakamarkach Kalkuty? Kim jest tajemniczy i niebezpieczny Jawahal? Czy wszyscy zasmakują dorosłości? Czy uda im się stawić czoła demonom z przeszłości?

Carlos Ruiz Zafón po raz kolejny pokazuje, że jest fantastyczny w tym, co robi. „Pałac Północy” przesiąknięty jest tajemniczością, niebezpieczeństwem, fantasmagoryczną wizją świata i życia. Autor trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej chwili. Jeśli czytając tę książkę stwierdzicie, że już wiecie o co chodzi, zapewniam was, mylicie się. Powieść zawiera tak nieoczekiwane zwroty akcji, że aby się o tym przekonać, musicie przeczytać tę książkę. Poza genialną lekturą, na każdą porę roku, niektórzy może znajdą coś więcej, co wzbogaci ich życie i sprawi, że ta historia zapadnie im w pamięci na długie, długie lata, tak jak mi.

Wraz z klubem serdecznie polecamy!

„Nie ważne jak długo żyjesz. Ważne po co żyjesz”

 ~ „Apollo i boskie próby. Mroczna Przepowiednia” Rick Riordan

„ Ci, których kochamy, nigdy tak naprawdę nas nie opuszczają, Harry. Pewnych spraw śmierć nie dotyka. Farby... wspomnienia... i miłości.”

~ J.K. Rowling „Harry Potter oraz Przeklęte Dziecko”