12 maja 2011 roku w ramach Tygodnia Bibliotek Kłodawę odwiedził pisarz powieści sensacyjno-kryminalnych – Krzysztof Koziołek.

Tym razem hasło przewodnie tegorocznego bibliotecznego tygodnia nabrało podwójnego znaczenia – „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Podwójnego, ponieważ na wieczorze autorskim zgromadziło się sporo mieszkańców gminy, nie tylko starszych i związanych z instytucją użytkowników, ale i młodzieży, która w większości nie weszła, lecz „prawie” wjechała do naszej małej książnicy… na rowerach.

Słoneczny, parny wieczór, tuż przed burzą, pouchylane okna, prezentacja multimedialna, szum projektora i autor „Miecza zdrady”, który przedstawiał w formie miniwykładu tajniki własnej twórczości oraz nawiązywał do „kryminalistyki” polskiej i skandynawskiej. Pytań było sporo, podczas spotkania, również w kuluarach - przy kawie i ciastku. Krzysztof Koziołek podpisywał książki, w luźnej formie odpowiadał zainteresowanym na interesujące ich kwestie. Można było zauważyć, że w bibliotece pojawili się początkujący młodzi pisarze, ponieważ pytania dotyczyły warsztatu pisarskiego, a także sposobów i procesu wydawania książek.

Miejmy nadzieję, że za kilka lat któraś z tych osób będzie u nas gościć na własnym wieczorze autorskim.