Z nami do lasu

Przyroda, las i leśne zwierzęta to idealny temat na lekcję biblioteczną. Bo gdzie jak nie u nas znaleźć odpowiednie książki i poradniki o naturze? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co ciekawego czeka na najmłodszych w lesie, grupa „Wesołe Misie” z przedszkola w Różankach przywędrowała do naszej filii. Dzieciaki czują się w bibliotece jak w domu, doskonale wiedząc, gdzie są regały z literaturą dla najmłodszych. Z zaciekawieniem oglądały wybrane przez siebie książeczki, a następnie wysłuchały opowiadania, pt. "Franklin i kółko przyrodnicze". Wreszcie ochoczo zabrały się za kolorowanie przygotowanych wcześniej szablonów z leśnymi zwierzętami. Po lekcji bibliotecznej ze smutkiem żegnały się z bibliotekarką, obiecując jak najczęściej zaglądać do filii.