W środowe przedpołudnie

W środowe, pochmurne przedpołudnie grupa „Wesołe Misie” z przedszkola w Różankach odwiedziła naszą filię. Dobrze wiemy, że nie była to pierwsza wizyta i dlatego dzieciaki znakomicie orientowały się w małej książnicy. Maluchy doskonale wiedzą, jak należy zachować się w bibliotecznej instytucji kultury, gdzie książki są poklasyfikowane według odpowiedniego schematu. Wiedzą też, że zawsze są mile widziani, gdy zawitają, by poczytać lub też pooglądać wszelkie lektury.

Wesołe Misie z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, pt. Zimowe przygody Jeżyka spod Jabłoni Alicji Ungeheuer-Gołąb. Dowiedziały się, że w porze zimowej nie wolno zapominać o dokarmianiu ptaków. Później z zapałem kolorowały przygotowane malowanki z karmnikiem i ptaszkami. Najbardziej jednak ciekawiły je wszystkie bajki i bajeczki, w których jest dużo obrazków. Oglądaniu nie było końca, bo w końcu (nomen omen) wszystkie książki są interesujące. Przedszkolaki, gdy podrosną, na pewno zasilą grono naszych czytelników. Jednak już teraz mogą przyjść ze swoimi opiekunami i zapisać się do biblioteki. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało zakładkę do książki, a bibliotekarka piękną kartkę z podziękowaniami.