do szkoły czas!

Było pogodnie, mimo że tegoroczne lato nie rozpieszczało pogodą. Było twórczo. Było ze śmiechem i poszanowaniem dla innych. Codziennie przez dwa miesiące w bibliotece w Kłodawie odbywały się zajęcia wakacyjne. Żadne dziecko nie narzekało na nudę. Bo jak nudzić się w naszej bibliotece, gdy do zrobienia jest tyle rzeczy? Korzystaliśmy przede wszystkim z materiałów wtórnych, aby uczulić dzieciaki, że bycie eko to bardzo ważna sprawa – w końcu nasza planeta jest najważniejsza. Poza warsztatami plastycznymi, oglądaliśmy filmy, graliśmy w gry edukacyjne. Co istotne, zawsze znalazł się czas na opowieści i rozmowy pełne radości.

Uczestnicy mieli możliwość korzystania z materiałów i posiłku dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Kłodawa. Komisja sfinansowała również zakup pakietu filmów DVD dla najmłodszych.