Przyjaźń

Przyjaźń to coś, czego nie zobaczysz, nie opiszesz i nie narysujesz. Jej sekret tkwi w sercu, które cichutko szepcze, że w życiu są takie uczucia, które trzeba naprawdę poczuć… Przedszkolaki w Różankach celebrują tydzień przyjaźni i dlatego postanowiły przyjść do biblioteki, bo w końcu nie ma nic lepszego niż książka, czyli wierny przyjaciel. Bajkowe Motyle to najstarsza grupa przedszkolaków, nieraz gościły już w filii, więc bardzo dobrze znają zasady, panujące w bibliotece i wiedzą, jak obchodzić się z książką. „Przejście przyjaźni” w formie serca sprawiło im wielką frajdę. Wysłuchały również z zainteresowaniem opowiadania „O pięciu kotkach”, które szukały przyjaciół. Później Motylki kolorowały, żeby na koniec pobuszować wśród książek.